18+ | Spil med omtanke | Stopspillet.dk | ROFUS.nu
Annonce

Tips & Spilforslag : Skotland - Ungarn: Over 2,5 Mål

Match center
23. juni 2024 kl. 21:00 - Fodbold, Europa - EM
MHPArena (neutral)    Facundo Tello
Opdateret
56
1
0
Annonce - Denne side indeholder reklamelinks*. Spillemyndighedens hjælpelinje: stopspillet.dk
Selvudelukkelse: rofus.nu | Spil ansvarligt | 18+
Kommentarer (1)

Ungarn og Skotland mødes i den sidste gruppekamp og det er et opgør, hvor sejr er det eneste der gælder for begge hold, og det kan give mål.

Chance (Over-Under): 59-41%
Betvalue: 106,20%
Spilbar ned til odds: 1,69
Rigtig/forkert: 0-1
Betfair Sportsbook Spil nu hos Betfair Sportsbook
Det taler for
  • Skotland er ramt på flere af de defensive positioner hvor både Kieran Tierrney og Ryan Porteous er ude. Disse fravær kan måske gøre liver lidt nemmere for de offensive folk hos Ungarn.
  • Begge hold er pisket til tre point, og med en målscore på -4 for begge mandskaber så er Ungarn nok også pisket til at vinde med et par stykker, og det kan give os et offensivt udtryk for begge mandskaber. Hvis Skotland kommer foran så skal Ungarn kaste alt i puljen, og omvendt, så hvis vi får et hurtigt mål, så kan det godt gå vildt for sig.
  • Skotland har rigtig meget fysisk tilstedeværd, og kan især på standardsituationer komme til at gøre ondt på Ungarn, og jeg tror dette opgør kunne blive et opgør, hvor dødboldene kan blive afgørende.
Hold øje med
  • Skotland har ikke vist det store offensive i denne sæson, og deres største profiler, befinder sig nok også lidt længere tilbage på banen, og det kan gøre mig nervøs ift. hvor skal målene komme fra.
  • Dette aspekt med, at det er knald eller fald, kan også få begge mandskaber til at
  • Ungarns store stjerne Szoboszlai har ikke rigtig fået fat i denne slutrunde, og det offensive spil hos Ungarn har ikke rigtig sat i skabet endnu, og det kan godt gøre det svært at blive farlige i dette opgør, hvor de står overfor et fysisk stærkt defensiv hos Skotland.
Oddsmarked

Oddset på over de 2,5 mål startede i de 1,85, men har bevæget sig op og ned. Hos Betafir var dette spil helt nede i 1,60, men er nu i odds 1,80 som jeg mener er interessant. Man kan også få odds 1,80 hos bet365. 

Holdene:
Skotland:
Gunn; Hendry, Hanley, McKenna; Ralston, McGregor, Gilmour, Robertson; McTominay, McGinn; Adams

Ungarn:
Gulacsi; Fiola, Orban, Dardai; Nego, A. Nagy, Schafer, Kerkez; Sallai, Szoboszlai; Varga

  • Høje odds på 2-vejs spil
  • Hyppige promotions til kunder
  • Stort livebetting-udbud

Interesseret i mere? Så sørg for at se vores daglige odds tips og betting tips.

Kommentarer

Feedback